Wielu studentów przystępujących do pisania pracy licencjackiej (pracy magisterskiej, pracy inżynieryjnej, pracy doktoranckiej, czy nawet pracy zaliczeniowej) skupia się na kwestiach związanych z samą treścią, marginalizując jej zakres redakcyjny. W efekcie często studenci piszą prace poprawnie treściowo ale niezgodnie z wymaganiami redakcyjnymi. Taka sytuacja może spowodować odrzucenie pracy przez promotora. Zatem od czego zacząć pisanie pracy?

            Po pierwsze, od worda. Należy zaopatrzyć się w aktualną wersję oprogramowania do pisania. Korzystając ze starszej wersji lub darmowych odpowiednich student naraża się na rozciąganie treści, jej przerzucanie, błędów w stopce itp. Aktualność oprogramowania dotyczy także systemów do wykonania części badawczych.

            Po drugie. Należy zaopatrzyć się w wymagania redakcyjne dotyczące układu czcionki, tytułów, marginesów, stopki, nagłówków i cytowani. Należy zapoznać się z obowiązującym stylem edytowania, takim jak APA, MLA, Chicago, Harvard, Vancouver itp. 

            Po trzecie. Należy dokonywać tworzenia spisów treści, spisu rysunków, spisu wykresów czy spisu tabel automatycznie. W ten sposób nawet po poprawkach można w łatwy sposób edytować spisy, przez co zaoszczędza się nawet kilka godzin pracy.

            Po czwarte w razie problemów z redakcją prac zapraszamy do szybkiego kontaktu z antyplagiat.edu.pl przez kwestionariusz na stronie, mail (biuro@antyplagiat.edu.pl), Facebook’a, bądź telefonicznie (720-776-111).